A miniszterelnök is Szili Katalin mellett
Mint mondta, továbbra sem foglal állást a köztársaságielnök-választás ügyében, egy mondatában azonban kitért arra, hogy Szili Katalint alkalmas személynek tartja.
Eközben az MSZP-ben Szili Katalin és csapata, a "baranyai lobbi" folyamatosan egyeztet a háttérben, abban bízva, hogy az SZDSZ-es képviselők közül Wekler Ferencen, Béki Gabriellán és Mécs Imrén kívül mást is meg tudnak nyeri. Ugyanakkor egy név nélkül nyilatkozó SZDSZ-es politikus szerint, ha teljesülne Hiller István MSZP-elnök kérése, és lelkiismereti szavazás lenne a szabad demokratáknál az államfőválasztás, "akkor simán Sólyom nyerne". A Fidesz is azt reméli, hogy a jövő héten megnevezendő jelöltje mögé parlamenti "hinterlandot" tud állítani. Pokorni Zoltán tegnap reggel a Nap-kelte műsorában közölte: valamennyi parlamenti párttal egyeztetni kívánnak. Arra, hogy a párt miért nem nevezi meg jelöltjét, azt válaszolta: "Nem arról van szó, hogy ne tudná a Fidesz bármelyik képviselője papírra vetni Mádl Ferenc vagy Sólyom László nevét, hanem arról, hogyan tudjuk elérni azt, hogy belőlük ne csak jelölt, hanem valóban köztársasági elnök is legyen." Felhívta a figyelmet arra, hogy az MSZP 187 képviselőt tud Szili Katalin mögé állítani, ami tízzel kevesebb a szükségesnél. A Fidesz érdemben befolyásolhatja, ki lesz a köztársasági elnök - tette hozzá.
Informális megbeszéléseken már elhangzott: Mádl Ferencet akkor lehetne rávenni, hogy ismét vállalja a jelölést, ha a parlamenti pártok egységesen felsorakoznának mellette. Mivel az MSZP már Szili Katalin mellett döntött, Sólyom László jelölésének és megválasztásának van realitása. Az MDF már kinyilvánította, hogy alkalmasnak tartja az Alkotmánybíróság volt elnökét a posztra, és a Fidesz a független képviselők támogatását is a jelöltje mögött tudhatná, csakúgy, mint a Fidesz-frakció soraiban ülő kereszténydemokratákét. Kérdés: az SZDSZ-frakcióból hány képviselőt tudnának megnyerni Sólyom László támogatására.
Az államfőválasztás körüli tisztázatlan kérdések miatt szükséges négypárti egyeztetést tartani - nyilatkozta Horn Gábor, az SZDSZ ügyvivője. A politikus szerint az ügyrendi bizottság tegnapi ülésén nem sikerült választ adni arra a kérdésre, hogy mi lesz annak a képviselőnek a szavazatával, akinek egyik jelölt sem tetszik, de szeretne voksolni. Mi történik, ha a harmadik fordulóban szavazategyenlőség miatt nem sikerül elnököt választani. Horn szerint nem zárható ki, hogy a tárgyaláson akár személyekről is szó eshet.