Elhunyt a Greenpeace egyik alapítója
Hunter halálát prosztatarák okozta. "Hatalmas, imádni való szívű ember volt, fenomenális emlékezőtehetséggel és ragyogó szellemmel" - nyilatkozta halálhírének bejelentésekor Stephen Hurlbut, a torontói CITY-TV programigazgató-helyettese.
Bob Hunter újságíróként és médiakutatóként kezdte pályáját, a "világfalu" elmélete megalkotójának, Marshall McLuhannak volt a tanítványa. Az 1960-as évek végén csatlakozott a háborúellenes mozgalmakhoz. Egy, a nukleáris kísérletek elleni tüntető csoportnak lett a tagja, amelyből 1971-ben Vancouverben Ben Metcalfe-fel közösen megalapították a Greenpeace-t.
1973-ban lett a szervezet elnöke, amelyet hamarosan nemzetközivé terjesztett. A mozgalom jelenleg 40 országban, köztük Magyarországon is működik, több mint 2,5 millió tagja van.
Hunter nem csupán a nukleáris kísérletek leállításáért folytatott harcot, hanem síkra szállt a bálnák és fókák védelméért, az esőerdők és a Föld ózonpajzsának megóvásáért.
Eszméit 1978-ban A szivárvány harcosai (Warriors of The Rainbow) című könyvében foglalta össze. Innen kapta a nevét a Greenpeace híressé vált hajója, a Rainbow Warrior, amelyet a francia titkosszolgálat 1985-ben felrobbantott az új-zélandi partoknál, hogy megakadályozza a Csendes-óceáni korallszigeteken végzett atomkísérletek elleni tiltakozó akciót.
Hunter 1981-ben elhagyta a szervezetet, hogy az írásnak szentelje életét, de továbbra is részt vett a Greenpeace akcióiban. Tucatnyi regényt írt, megkapta Kanada legmagasabb irodalmi kitüntetését, a főkormányzó díját. 1990-től ő volt a CITY-TV környezetvédelmi szakértője.
2000-ben az amerikai Time magazin a XX. század 10 legnagyobb környezetvédője közé sorolta. (MTI)