Szili bízik az SZDSZ-ben
Hangsúlyozta: a kongresszus döntése nem okoz koalíciós feszültséget; az elkövetkező hetekben harmonizálni kell az álláspontokat. Az irányában megnyilvánuló párttámogatás és közbizalom reményei szerint a koalíciós partnert is meggyőzi. A pénteki MSZP-kongresszuson született demokratikus döntés új helyzetet teremthet az egyeztetésben - mondta. Szili Katalin a szabad demokraták fő kritikájára utalva megjegyezte: Európa szilárd demokráciáiban is többször előfordult, hogy pártpolitikusok avanzsáltak ilyen közjogi méltóságba.
A kongresszusról szólva a politikus úgy fogalmazott: nemes küzdelemnek volt részese, hiszen "nem kis dolog" olyanokkal együtt szerepelni, mint Glatz Ferenc, Bárándy Péter vagy Horn Gyula. "Különösen megtisztelő számomra, hogy Horn miniszterelnök úr is mellettem emelt szót a kongresszuson. Rajta kívül olyanokat tudhattam magam mögött ebben a küzdelemben, mint Toller László, Suchman Tamás, Szabó György, Boldvai László, Tóbiás József, Hunvald György és Tüttő Kata, akik szintén támogattak. Természetesen köszönettel tartozom a küldötteknek is. A kongresszuson demokratikus és nyílt küzdelem zajlott, s a többség akaratából lettem a párt államfőjelöltje" - hangoztatta Szili Katalin. Hozzátette: feladatának továbbra is azt tartja, hogy lelkiismerettel és alázattal szolgálja a társadalmat. A következő heteket házelnöki feladatai mellett elsősorban arra fogja felhasználni, hogy országszerte minél több emberrel találkozzon.
Felvetésünkre, hogy a pártelit befolyásos csoportjai, illetve a párttöbbség akarata nem állt teljes összhangban, Szili Katalin azt válaszolta: a kongresszust követően az ilyen jellegű kérdésfeltevéseknek nincs jelentősége. "A kongresszusi döntés kötelez valamenynyiünket, a pártvezetést és a frakciót is" - jegyezte meg az államfőjelölt.