Újabb civil szervezet jelent meg a Fidesz holdudvarában

Még egy civil szervezettel gazdagodott a Fidesz-holdudvar: most a Polgári Magyarországért Alapítványnak, a Fidesz pártalapítványának az égisze alatt alakult meg a Civil Egyeztető Fórum (CEF). Ezt Balog Zoltán, az alapítvány főigazgatója, Orbán Viktor volt miniszterelnöki egyházpolitikai főtanácsadója jelentette be egy tegnapi sajtótájékoztatón.

Az alapítvány Sunyovszky Szilviát, valamint Vizkeleti Mariannt, a volt miniszterelnök gazdasági főtanácsadóját, későbbi hivatalvezetőjét kérte fel, hogy szervezzék meg a fórumot.

A Népszabadság kérdésére a résztvevők visszautasították azt a feltételezést, hogy a Fidesz elnöke által meghirdetett nemzeti konzultáció lenne az apropója a Civil Egyeztető Fórum létrehozásának. A CEF a Nemzeti Konzultációs Testülettől függetlenül működik. A fórum létrehozásának célja a civil polgári erők erősítése, valójában a CEF is "a civilek ösztönzésére jött létre" - hangzott el. A szervezet célja többek között civil érdekek közvetítése, a civiloktatás és továbbképzés támogatása, aktív segítségnyújtás pályázati, jogi, szervezési és szervezetalakítási ügyekben. A Polgárok Házában már működik egy olyan iroda, amely a különböző pályázatok megírásához nyújt segítséget. Sunyovszky Szilvia a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy a fórum a közélet, a nyilvánosság és a párbeszéd színtere. - Azért fontos, hogy a civil szervezetekről tudjunk, hogy a munkájukat elismerjük, megsegítsük - közölte. A művésznő elismerte, hogy 2003-ban Orbán Viktor kérte arra, hogy a civil szervezetekkel tartsa a kapcsolatot, azaz "közvetítőként" legyen jelen a Fidesz és a civil társadalom között.

Barthel-Ruzsa Zsolt, a CEF szóvivője elmondta még, hogy a fórumnak összesen huszonkét tagja van, amely a Polgári Magyarországért Alapítvány képviselőjéből, az alapítvány által felkért nyolc civil szakértőből, valamint az egyes civil területeket reprezentáló, összesen tizenhárom szervezet képviselőjéből áll. Lapunk kérdésére, hogy milyen szervezetek tartoznak a CEF-hez, a szóvivő megemlítette a Rákóczi Szövetséget, a Katolikus Diákszövetséget, valamint a Szemkeő Judit nevével fémjelzett Magyar Kolping Szövetséget. (Szemkeő Judit az Orbán-kormány idején szociális és családügyi államtitkár volt, a 2002-es választások után pedig sokáig az Orbán Viktor által létrehozott Szövetség a Nemzetért Polgári Kör szóvivője.) A CEF tagja lett a bolgár származású Doncsev Toso, a Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Hivatal volt vezetője is.

A Fidesz pártalapítványa 2005-re jelentős, 50-100 millió forintos keretben írt ki pályázatot civil szervezetek számára.

A Fidesz civil kapcsolatrendszere

1995: Professzorok Batthyány Köre (elnök: Náray-Szabó Gábor)

1996: Magyar Polgári Együttműködés
Egyesület (elnök: Martonyi János)

2002: Polgári körök (koordinátor:
Hende Csaba)

2002: Szövetség a Nemzetért Polgári Kör

2003: Fidesz - Magyar Polgári Szövetség tagozatai (falusi, gazda-, kulturális, munkás-, női, nyugdíjas-, önkormányzati, zöld-) Egyházi Egyeztető Tanács
(elnök: Harrach Péter)
Egészségügyi Egyeztető Fórum
(elnök: Mikola István)

2003: Polgári Magyarországért Alapítvány
(elnök: Matolcsy György)

2004: Polgári Kormányzás 2006
(koordinátor: Navracsics Tibor)

2005: Nemzeti Konzultációs Testület

2005: Civil Egyeztető Fórum (szervezők: Sunyovszky Szilvia, Vizkeleti Mariann)

Forrás: Népszabadság-gyűjtés

Sunyovszky Szilvia tájékoztat
Sunyovszky Szilvia tájékoztat
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.