belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. május
22. kedd

Kisbandi-per: még mindig hiányoznak tanúk

Bánfai Tamara| Népszabadság| 2001. július 17. |nincs komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

HIRDETÉS

Változatlanul szigorú biztonsági intézkedések mellett folytatódott Lakatos András és társai büntetőpere hétfőn a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. A tárgyalás az időközben előkerült másodrendű vádlott, P. Erika meghallgatásával kezdődött, ám azt a nyolc hónapos kismama állapota miatt többször félbe kellett szakítani. A bíró már a per elején jelezte, hogy több tanú idézése is a "címzett ismeretlen" jelzéssel érkezett vissza a bíróságra.

Lakatos András - alvilági nevén Kisbandi - és társai a vád szerint 1993- 1994-ben elkövetett bűncselekmények miatt álltak bíróság elé. Kisbandira továbbra is példátlanul ügyeltek, s ezt hétfőn azok a festők is megtapasztalhatták, akik a bíróság szépítésén fáradoztak. A három festő létrával a vállán pár percig csak értetlenül toporgott, amikor egy fegyveres kommandós visszafordította őket a lépcsőfordulóról.

Kisbandit 444 rendbeli csalással vádolja az ügyészség a Dacia gépkocsik beígért "kereskedése" kapcsán. A büntetőper 1996-ban egyszer már megkezdődött, ám Lakatos még abban az évben külföldre távozott, s vele szemben felfüggesztették az eljárást. Tavaly fogták el Miamiban, s idén februárban hozták Magyarországra. A büntetőper negyedrendű vádlottja ellen továbbra is érvényben van a nemzetközi elfogatóparancs.

HIRDETÉS

P. Erika másodrendű vádlott - korábban ellene is elfogatóparancsot adtak ki - a hétfői tárgyalásra előkerült. A nyolc hónapos kismama - akit a hétfői vádmódosítás után sikkasztás helyett már csalással vádolnak - nem kívánt újból vallomást tenni, mondván, már nem emlékszik a 7-8 évvel ezelőtt történtekre. A bíró így a korábbi vallomásait ismertette. P. Erikát azzal vádolják, hogy 1994-ben hamis néven mobiltelefonokat lízingelt, s azokat odaadta vádlott-társainak. A vallomások ismertetése közben P. Erika megjegyezte: volt olyan eset is, amikor csak a rendőrök fenyegetésére írta alá a jegyzőkönyvet.

 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    nincs komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS