Mártózás a Dráva zátonyain
Magyarországon 137 kilométert tesz meg a Dráva, a folyó több szakaszon természetes határ hazánk és Horvátország között. A folyó teljes hazai partszakasza védett, a terület kezelője a Duna–Dráva Nemzeti Park (DDNP). A Barcshoz tartozó Drávaszentesen a DDNP egy bemutatóközpontot hozott létre, s ott múzeum, tanösvény, multimédiás előadások gondoskodnak a Dráva állat- és növényvilágának megismeréséről.
Ha élményszerűbb megismerésre vágyunk, célszerű bejelentkezni egy drávai vadvízi túrára. A május elejétől szeptember végéig induló, hatnapos túrák iránt mindig nagy az érdeklődés. Azért, hogy a túrázók ne zavarják meg a folyó és völgyének állatvilágát, egy csoport maximum tíz kenuból és 40 főből állhat, s a szakavatott vezetők által irányított evezős csapatok kétnaponta startolhatnak. A 150 kilométeres – Horvátországba is átevező – túraŐrtilostól indul, és Vízvár, Barcs, Szentborbás, Drávasztára, Vejti érintésével jut el Drávaszabolcsra. A túrázók a közbenső állomásokon sátrazva töltik az éjszakát. A kenusok általában napi 7-8 órát eveznek és csorognak a folyón, közben 4-5-ször kikötnek a Dráva legfestőibb partszakaszain, szigetein, zátonyain. Ott mindig van idő egy mártózásra a Dráva hűs és tiszta vizében, s mód nyílik arra is, hogy a túrázók kicsit kilessék a folyó mentén élő 150 védett madárfaj számos egyedét. A partifecskét, a barna kányát, a fekete gólyát, a jégmadarat, a gyurgyalagot, a kis csért, a kis lilét és a rétisast.
Infó
Nyitva: A drávaszentesi bemutatóközpont március 15-től október 31-ig, hétfő kivételével reggel 9-től délután 5-ig tart nyitva.
Kapcsolat: +36 (82) 461-285 Itt lehet jelentkezni a hatnapos kenutúrára is.
Árak: A felnőttek 500, a diákok és a nyugdíjasok 300 forintért vehetnek jegyet. A sátorozóhelyekért a DDNP személyenként 6 ezer forintot kér hét éjszakára, egy négyszemélyes kenuért 3 ezer forintot kell fizetni naponta.