Virtuális tőzsdejáték, valódi nyeremény
A 11. és 12. évfolyamos diákoknak pénzügyi-, gazdasági alapismereteket közvetítő képzési programot és tőzsdejátékot a Generali Alapkezelő és a Generali-Providencia Biztosító indítja: március végéig havonta egy-egy alkalommal tartanak előadásokat Budapesten, Miskolcon, Debrecenben, Szegeden, Pécsen és Győrben. Az egyórás előadásokra a kötelező tanórák után kerül sor.
- A cél az, hogy a középiskolások interaktív előadások keretében betekintést nyerjenek a gazdasági folyamatok alapvető összefüggéseibe, a pénz- és tőkepiacok, a tőzsde és a részvények világába. Az előzetesen megkeresett középiskolák közül 74 intézmény jelezte részvételi szándékát - közölte Fónai Imre, a Generali-Providencia Biztosító osztályvezetője.
A diákok ismereteket szerezhetnek a gazdasági válságról, téma lesz a felelős hitelfelvétel: mennyibe kerül a hitel, mi történik, ha az adós nem tud fizetni, és hogyan kerülhető el a vészes eladósodás.
A virtuális tőzsdejátékban 11. és 12. évfolyamos diákok vehetnek részt, ha egy háromtagú csapat tagjaként regisztrálnak a www.generalitozsdejatek.hu oldalon. A csapatok valódi pénz kockáztatása nélkül kialakíthatnak egy naponta frissülő portfóliót, részvényekből, kötvényekből, devizákból, számlapénzből és bankbetétből. A játék 2010. március 31-én zárul, a három legmagasabb hozamot teljesítő csapat jutalma 450 ezer, 300 ezer, illetve 150 ezer forint. Az 1,8 millió forint összdíjazású tőzsdejátékban a sikeresen szereplő csapatok iskolái is pénzjutalomban részesülnek.