Baja Szegedre menne

A bajai Eötvös József Főiskola megkereste a Szegedi Tudományegyetemet: szeretne az integrált intézmény részeként tovább működni. Olyannyira komoly az elhatározás, hogy bizottságokat hoztak létre, megvizsgálják, mik lehetnek az előnyei és hátrányai a csatlakozásnak, majd miután mindent felmértek, a konzekvenciákat az intézményi szenátusok elé tárják, hogy hozzanak döntést a kérdésben.

A Szegedi Tudományegyetem a magyar egyetemek közül egyedül szerepel Európa száz legrangosabb felsőoktatási intézménye között, a sanghaji lista szerint Közép-Európa egyik legjobb egyetemének tartják a prágai Károly Egyetem mellett, a bajai főiskoláról csak a környékbeliek hallottak. Persze ez nem zárja ki azt, hogy Baján nincsenek kiváló oktatók, mégis Szegeden folyik a legnívósabb képzés, ahol piacképes, elismert diplomára tehetnek szert a hallgatók.

Az egybeolvadás számos okból kedvez mind az egyik, mind a másik félnek. A bajai intézmény legnagyobb nyeresége az lehet, hogy a legnépszerűbb vidéki egyetem híre rá is kiterjedne

Szeged részéről Szabó Gábor rektor többek között azt tartja pozitívumnak, hogy Baján egyrészt nemzetiségi nyelvszakokat oktatnak, másrészt az ottani oktatóbázis olyan mérnökképzésre alkalmas, melyre a munkaerőpiacnak nagy igénye van.

Az integrációnak vannak árnyoldalai is. az összeolvadásból származó átszervezésekből Szegednek az utóbbi időben kijutott,. Egyszer már megcsonkították az egyetem egyik karát, a Juhász Gyula Pedagógusképző Kart, amikor a tanárképzést átszervezték, most a bajai pedagógiai fakultás és a szegedi pedagógusképzést kell egymáshoz igazítani

Az EJF-SZTE integráció nem csak feltevés, tervben van, a tárgyalóbizottság létrehozásával a folyamat megkezdődött, amint felderítettek minden előnyt és hátrányt, döntés születik. Egyik rektor sem kívánt nyilatkozni az ügyben.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.